Rregjistrohu ne listen tone:

Rregjistrohu Ç'rregjistrohu
   

Deklarata


Bode: Kazinoja mund tė largohet nga qendra e Tiranės – Gazeta 55

6 Dhjetor 2005

 

Për çështjen e shumëpërfolur të kazinosë së Tiranës, ministri i Financave Ridvan Bode pohoi se qeveria shqiptare e ka në konsideratë largimin e kazinosë nga qendra e Tiranës dhe për këtë, ka pasur vazhdimësi të qëndrimit të ekzekutivit. Ai ka pohuar se qeveria e re është vënë para një fakti të kryer me hapjen e kazinosë në Tiranë nga qeveria e mëparshme dhe se çështja është jo shumë e thjeshtë në këtë rast, pasi çdo gjë ka qenë e rregulluar në mënyrë të tillë që, hapja e kazinosë të mbetej një akt formal. Megjithatë, Z. Bode ka shprehur mendimin se qeveria shqiptare po punon për të gjetur një zgjidhje me të zotët e kazinosë dhe kjo do të jetë largimi i saj nga qendra e Tiranës. Sipas informacioneve, edhe drejtuesit e kazinosë nuk kanë mohuar se mund të bien në një ujdi të tillë, por kanë kërkuar kohë që të mund të gjejnë një ambient tjetër të përshtatshëm për aktivitetin e tyre.

 
 

17 Shtator 2014
Ministria e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, nė bashkėpunim me disa nga organizatat e shoqėrisė civile, pjesė e rrjetit tė The Olof Palme Center Albania dhe organizata tė tjera tė shoqėrisė civile, ėshtė duke pėrgatitur “Planin Kombėtar tė Veprimit pėr Rininė ” 2014 – 2020. me teper

25 Korrik 2014- Levizja Mjaft prezanton studentet fitues te projektit Udhetim ne Europe
Ambasadori gjerman nė Shqipėri, Helmut Hoffman, ju ka bėrė thirrje tė rinjve shqiptarė qė tė mos pėrfitojnė nga liberalizimi i vizave dhe projektet e tjera studimore me vendet e BE, pėr tė kėrkuar azil. me teper

15 Qershor- Strategjia e Rinisė – Pikat kryesore te evidentuara gjate takimeve ne 12 qarqe.
Prej datės 5 – 27 maj ekipi i Strategjisė sė Rinisė udhėtoi nė Durrės, Elbasan, Korēė, Shkodėr, Lezhė, Kukės, Fier, Vlorė, Gjirokastėr, Sarandė dhe Berat pėr tė prezantuar tek studentėt, tė rinjtė dhe pėrfaqėsuesit e organizatave rinore Strategjinė e Rinisė. Pati edhe takime nė Prizren, ku u shkėmbyen eksperienca dhe sugjerime nė lidhje me aplikimin e Strategjisė sė Rinisė. me teper


Me teper Lajme
E ç'rëndësi ka sa vetë e vizitojnë këtë faqe