Rregjistrohu ne listen tone:

Rregjistrohu Ç'rregjistrohu
   

Deklarata


Mesazhe nga studentėt pėr presidentin Rugova - Njoftim pėr shtyp nga Lėvizja MJAFT

Për shpërndarje të menjëhershme

 

Tiranë, 24/01/2006

 

Drejtues të Lëvizjes MJAFT dhe një grup studentësh kosovarë që studiojnë në Shqipëri i dorëzuan sot (e martë) Presidentit Alfred Moisiu, të gjitha mesazhet përkujtimore që qytetarët e Tiranës kanë shkruar gjatë dy ditëve të fundit, në nderim të emrit dhe veprës së Presidentit Ibrahim Rugova.

 

Mesazhet e shkruara nga qytetarët e Tiranës, një iniciativë kjo e lëvizjes MJAFT dhe e studentëve kosovare, iu dorëzuan Presidentit Moisiu në një nga mjediset e Akademisë së Shkencave në kryeqytet, ku ai zhvilloi homazhe për nder të Presidentit Rugova.

 

Të vendosura të gjitha në një dosje përkujtimore, këto mesazhe do të shkojnë në Kosovë bashkë me delegacionin e Shqipërisë, të enjten, në ditën kur Presidenti Rugova do të përcillet për në banesën e fundit.

 

Pas dorëzimit të mesazheve përfaqësuesit e Lëvizjes MJAFT dhe studentët kosovarë zhvilluan homazhet në nderim të Presidentit Ibrahim Rugova, i cili u nda nga jeta në moshën 61 vjeçare, në një moment shumë të rëndësishëm për Kosovën, vetëm pak ditë para fillimit të negociatave për statusin përfundimtar.

 

Zyra e Shtypit e Lëvizjes MJAFT

 
 

Strategjia e Rinisė nė Berat, 27 Maj 2014
me teper

Strategjia e Rinisė mbėrrin nė Sarandė! 22 Maj 2014
me teper

Strategjia e Rinisė, turi ndalon nė Gjirokastėr, 21 Maj 2014
me teper


Me teper Lajme
E ç'rëndësi ka sa vetë e vizitojnë këtë faqe