Rregjistrohu ne listen tone:

Rregjistrohu Ç'rregjistrohu
   

Deklarata


Mesazhe nga studentėt pėr presidentin Rugova - Njoftim pėr shtyp nga Lėvizja MJAFT

Për shpërndarje të menjëhershme

 

Tiranë, 24/01/2006

 

Drejtues të Lëvizjes MJAFT dhe një grup studentësh kosovarë që studiojnë në Shqipëri i dorëzuan sot (e martë) Presidentit Alfred Moisiu, të gjitha mesazhet përkujtimore që qytetarët e Tiranës kanë shkruar gjatë dy ditëve të fundit, në nderim të emrit dhe veprës së Presidentit Ibrahim Rugova.

 

Mesazhet e shkruara nga qytetarët e Tiranës, një iniciativë kjo e lëvizjes MJAFT dhe e studentëve kosovare, iu dorëzuan Presidentit Moisiu në një nga mjediset e Akademisë së Shkencave në kryeqytet, ku ai zhvilloi homazhe për nder të Presidentit Rugova.

 

Të vendosura të gjitha në një dosje përkujtimore, këto mesazhe do të shkojnë në Kosovë bashkë me delegacionin e Shqipërisë, të enjten, në ditën kur Presidenti Rugova do të përcillet për në banesën e fundit.

 

Pas dorëzimit të mesazheve përfaqësuesit e Lëvizjes MJAFT dhe studentët kosovarë zhvilluan homazhet në nderim të Presidentit Ibrahim Rugova, i cili u nda nga jeta në moshën 61 vjeçare, në një moment shumë të rëndësishëm për Kosovën, vetëm pak ditë para fillimit të negociatave për statusin përfundimtar.

 

Zyra e Shtypit e Lëvizjes MJAFT

 
 

17 Shtator 2014
Ministria e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, nė bashkėpunim me disa nga organizatat e shoqėrisė civile, pjesė e rrjetit tė The Olof Palme Center Albania dhe organizata tė tjera tė shoqėrisė civile, ėshtė duke pėrgatitur “Planin Kombėtar tė Veprimit pėr Rininė ” 2014 – 2020. me teper

25 Korrik 2014- Levizja Mjaft prezanton studentet fitues te projektit Udhetim ne Europe
Ambasadori gjerman nė Shqipėri, Helmut Hoffman, ju ka bėrė thirrje tė rinjve shqiptarė qė tė mos pėrfitojnė nga liberalizimi i vizave dhe projektet e tjera studimore me vendet e BE, pėr tė kėrkuar azil. me teper

15 Qershor- Strategjia e Rinisė – Pikat kryesore te evidentuara gjate takimeve ne 12 qarqe.
Prej datės 5 – 27 maj ekipi i Strategjisė sė Rinisė udhėtoi nė Durrės, Elbasan, Korēė, Shkodėr, Lezhė, Kukės, Fier, Vlorė, Gjirokastėr, Sarandė dhe Berat pėr tė prezantuar tek studentėt, tė rinjtė dhe pėrfaqėsuesit e organizatave rinore Strategjinė e Rinisė. Pati edhe takime nė Prizren, ku u shkėmbyen eksperienca dhe sugjerime nė lidhje me aplikimin e Strategjisė sė Rinisė. me teper


Me teper Lajme
E ç'rëndësi ka sa vetë e vizitojnë këtë faqe