Rregjistrohu ne listen tone:

Rregjistrohu Ç'rregjistrohu
   

Deklarata

Reagim I Lėvizjes Mjaft mbi vendimin e fundit te Komisioni Europian pėr mosdhėnien e statusit tė vendit kandidat pėr Shqipėrinė. 13.10.2011    

Communiqué on the Demolition of the Pyramid in Tirana    

Lėvizja Mjaft dhe Grupimi "Tirana pėr Piramidėn protėstojne pėrpara Kuvendit tė Shqipėrisė    

Lėvizja MJAFT! shpreh shqetėsimin e thellė kundrejt sulmit tė KKRT ndaj televizionit “Channel One”    

ACT! Albania kėrkon respektimin e shtetit ligjor dhe tė institucioneve tė pavarura nė Shqipėri    

Korēė, Lėvizja Mjaft proteston kundėr deklaratės se konsullit grek Ikonomus dhe Nikolas Geixh pėr regjistrimin e popullsisė nė Shqipėri mbi baza etnike dhe fetare.    

Mjaft, "Leter e Hapur", perfaqeisve te huaja diplomatike per situaten politike ne Shqiperi    

Lėvizja Mjaft! dėnon dhunėn ushtarake tė ushtruar nga strukturat shtetėrore gjatė protestės sė 21 Janar-it.    

Mjaft, dorėheqja e detyruar e Ilir Metės nuk duhet konsideruar njė fitore e mirėfilltė, por vetėm si hapi i parė nė kėtė betejė tė nisur kundėr keqqeverisjes.    

Levizja Mjaft proteston perpara Ministrise se Energjitikes per te kerkuar doreheqjen e z.Ilir Meta per shkak te implikimit te tij ne afera korruptive.    

<<    0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97     >>

 
 

17 Shtator 2014
Ministria e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, nė bashkėpunim me disa nga organizatat e shoqėrisė civile, pjesė e rrjetit tė The Olof Palme Center Albania dhe organizata tė tjera tė shoqėrisė civile, ėshtė duke pėrgatitur “Planin Kombėtar tė Veprimit pėr Rininė ” 2014 – 2020. me teper

25 Korrik 2014- Levizja Mjaft prezanton studentet fitues te projektit Udhetim ne Europe
Ambasadori gjerman nė Shqipėri, Helmut Hoffman, ju ka bėrė thirrje tė rinjve shqiptarė qė tė mos pėrfitojnė nga liberalizimi i vizave dhe projektet e tjera studimore me vendet e BE, pėr tė kėrkuar azil. me teper

15 Qershor- Strategjia e Rinisė – Pikat kryesore te evidentuara gjate takimeve ne 12 qarqe.
Prej datės 5 – 27 maj ekipi i Strategjisė sė Rinisė udhėtoi nė Durrės, Elbasan, Korēė, Shkodėr, Lezhė, Kukės, Fier, Vlorė, Gjirokastėr, Sarandė dhe Berat pėr tė prezantuar tek studentėt, tė rinjtė dhe pėrfaqėsuesit e organizatave rinore Strategjinė e Rinisė. Pati edhe takime nė Prizren, ku u shkėmbyen eksperienca dhe sugjerime nė lidhje me aplikimin e Strategjisė sė Rinisė. me teper


Me teper Lajme
E ç'rëndësi ka sa vetë e vizitojnë këtë faqe